שוק העבודה, תתקדם..

שוק העבודה, תתקדם..

כותבת: מיטל ורמשטיין
4.3.19

הקדמה הטכנולוגית הביאה איתה משב רוח רענן בכל תחומי חיינו..

אם נסתכל לרגע אחד לאחור, נראה שכל כך הרבה אלמנטים טכנולוגיים נוספו בתאוצה מטורפת. מה שהיה לפני עשור או שניים בגדר חלום, היום הפך לשגרת חיינו, ואנו לא יכולים לדמיין את חיינו ללא כל אותם פיתוחים טכנולוגיים מדהימים.. יש להניח שגם בעוד עשור מהיום נסתכל לאחור ונחשוב על מה שנוסף וכמה השתדרגו חיינו..

ואם רק נעשה סקירה נקודתית, רגעית. רק לפני עשור בערך פיתחו את הסמארטפון, שהיום כבר נמצא בגדר מוצר בסיס אצל כל אחד ואחת מאתנו. ואם נלך קצת יותר אחורה בזמן.. שלא היה כלל טלפון נייד … ועוד יותר נרחיק מי חשב על טלוויזיה, מחשב, תנור או מקרר..

מה זה אומר עלינו?! שאנחנו בתנופה מתמדת של קדמה ושל פיתוחים טכנולוגיים.. ושהמוח האנושי הוא הכוח החזק ביותר שיש לנו.. ושיש לאנשים מנוע תמידי שפועל לשיפור ייעול וקידום העולם והחיים.. 

ואם נחזור לשוק מחפשי העבודה… לפני המון שנים היו כותבים קורות חיים על נייר ומעבירים ידנית למקומות העבודה, כעבור זמן כבר ניתן היה להשתמש במכונת הקלדה והיו מדפיסים אותם ונותנים דף שהוקלד, ידנית למקומות העבודה, ואז עברנו להקליד במחשב בתוכנות הדפסה והיינו מדפיסים במדפסת..

אט אט הגיע עידן האינטרנט והתחלנו לשלוח קורות חיים במייל  ואז החלו לקום כל מיני אתרי אינטרנט לחיפוש עבודה ותמיכה למחפשי העבודה, ומגייסים החלו לקבל את קורות החיים שלנו דרך המייל או האתר ולמיין אותם לפי התאמתנו למשרות..

אבל שם בנקודה זאת זה נתקע..

ואיך זה יכול להיות…?!

איך בעולם שהוא ככ' דיגיטלי שהכל רץ לנו מהר מול העניים במחשב או בנייד, אנחנו עדיין עובדים עם אותו פורמט של קורות חיים?! אותו דף או עמוד שאנחנו המגייסים מנסים במהירות לאתר את הנתונים הרלוואנטיים למשרות אותם אנחנו רוצים לאייש..

ולמה בעצם.. עם כל ההתקדמות הטכנולוגית והייעול המתמיד.. למה שלא נשדרג את עניין קורות החיים וחיפוש העבודה.. שייצג באמת את האדם שמחפש עבודה שהוא עולם ומלואו. למה שלא לאותם המגייסים והמגייסות שעוברות על אותם קורות חיים יהיה יותר קל וכיף לעשות את זה..

אז קורות חיים דיגיטליים זה אחד הכלים שניתן בעזרתו להתקדם גם מצד מחפשי העבודה וגם מצד המגייסים המחפשים.

שהרי גם למגייס וגם למחפש העבודה יש אינטרס אחד, כל אחד מכיוונו שלו.. ולאף אחד מהם אין זמן לבזבז על התנסויות לא רלוואנטיות..

המגייס רוצה להתאים במדויק את האדם הנכון למשרה שלו.

 ולא פחות מזה מחפש העבודה רוצה לאהוב את מקום עבודה ולהשתבץ במקום שמתאים בדיוק עבורו ולכישוריו.

לכן האינטרס הוא הדדי ..

אנחנו נמצאים בתקופה שהשוק רבוי בהמון מקצועות. ולמצוא עבודה היום זאת לא משימה פשוטה בכלל.. אבל אנחנו חברה שבסופו של דבר מאמינה במשאב האנושי ויודעת שהוא הכי יקר מכל משאב אחר. לכן תהליך החיפוש שברובו מלא באלמנטים רגשיים, אם נבין זאת לרגע, נצא מהקופסא ונחשוב יצירתי, נוכל כולנו מגייסים ואנשי מקצוע מעולים, להפוך את שוק העבודה שהוא עולם בפני עצמו.. לעולם טוב יותר, סימפטי יותר, אישי יותר ובעיקר נדגיש את האינדיבידואל, כי אין אחד דומה לחברו.