שוק העבודה עזרת ההמון

שוק העבודה עזרת ההמון

המאמר המלא

כותבת: מיטל ורמשטיין 21.7.19

חיפוש העבודה עבר שינויים מהותיים בשניים האחרונות, וכיום כבר לא ניתן להסתמך רק על מזל או חברות השמה, צריך להיות מאוד אקטיביים.

כבר ידוע שכ-80% מהמשרות בארגונים או חברות, מאוישות בניוד פנימי או ע"י חברים של עובדים מתוך הארגון..

מה שנותר לכם הוא להיות בתוך ה80%.

אם אתם עובדים בתוך ארגון שיש בו אופק קידום או תפקידים אחרים שמעניינם אתכם, תעקבו אחר פרסומי דרושים או מכרזים שיוצאים בתוך הארגון. תשאלו מחלקות או חטיבות אחרות על גיוס או הרחבת הצוות. תביעו עניין בפעילות שלהם ואל תתביישו לומר שאתם מעוניינים לעשות שינוי.

אנשים שעושים שינויים מתרעננים ועושים טוב גם להם וגם לאירגון. עובד שחוק שכבר נמאס לו, לא מיטיב לא עם עצמו ולא עם הארגון.

אם אינכם עובדים כרגע או שבתוך הארגון שלכם אינכם רואים את משרת חלומותיכם.. המשך המאמר הוא בשבילכם.

מילת המפתח networking  שבה בעצם אתם יוצרים לכם רשת חברתית אנושית מוכוונת למציאת התפקיד הבא שלכם.

ואיך זה קורה, ביום הראשון לחיפוש העבודה שלכם, בעמוד הראשון של מחברת חיפוש העבודה, תכינו רשימת חברות או ארגונים שבהם הייתם רוצים לעבוד.

בעמוד אחר תכינו רשימה של אנשים, מכרים, חברים,  שיכולים לסייע לכם למציאת עבודה, או כי הם עובדים באחת החברות שאליה אתם רוצים להגיע או כי הם אנשים שמכירים אנשים בחברות האלה או דומות להן ויכולים לסייע בחיבור בינכם.

באופן כללי מרגע שהתחלתם לחפש עבודה, תעדכנו את העולם… שכולם ידעו, בכל המעגלים שלכם שאתם מחפשים עבודה. גם לאנשים שאתם פוגשים בכל מיני מסגרות זמן שונות, תספרו שאתם מחפשים עבודה. תתעניינו מה הם עושים. כי מכל מקום אתם יכולים להיות החברים של… שנכנסים דרך מכרים למשרת חלומותיכם.

ככל שתגדילו ותרחיבו את מאגר החברים שלכם תגדילו את סיכויי מציאת העבודה. פשוט כי תכניסו את עצמיכם לאותם אחוזים של משרות של חבר מביא חבר. כי גם אתם תגיעו באותה הדרך, תהיו חברים של…

אני מאמינה שמי שנעזר בהמון, גם יצליח למצוא עבודה יותר מהר וגם העבודה יותר תתאים למה שהוא מחפש. ובדרך הוא ירוויח עוד כמה חברים שהצטרפו למעגל שלו.

העניין הזה הוא כמובן הדדי, גם אתם תסייעו לחברים ואנשים אחרים למצוא עבודה בארגון או החברה שלכם. תזכרו שגם אתם הייתם במקום הזה ממש לא מזמן. ועברתם מראיון לראיון ודיברתם עם עשרות אנשים שעזרו לכם למצוא בול את מה שאתם מחפשים. 

העולם הוא גלגל, יום אחד אתה בצד המקבל ויום אחר בצד הנותן. הלוואי שתהיו תמיד יותר בצד הנותן.

בהצלחה!

 

השינוי מתחיל כאן..